9 marca 2022

Informacje dla obywateli Ukrainy/ Інформація для громадян України

Bezpłatna, całodobowa infolinia dla pacjentów onkologicznych z Ukrainy: 800 190 590

Інформація для громадян України

9 marca 2022 r. Narodowy Fundusz Zdrowia we współpracy z 20 publicznymi ośrodkami onkologicznymi zrzeszonymi w Ogólnopolskim Zrzeszeniem Publicznych Centrów i Instytutów Onkologicznych uruchomił Telefoniczną Informację Pacjenta dla obywateli Ukrainy. Infolinia zapewni koordynację opieki nad pacjentami onkologicznymi z Ukrainy na terenie Polski. Pacjenci będą obsługiwani w języku polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

Bezpłatna i całodobowa infolinia NFZ 800 190 590 jest przeznaczona dla pacjentów będących obywatelami ukraińskimi, leczonych onkologicznie w Ukrainie, którzy w związku z działaniami zbrojnymi przekroczyli polsko-ukraińską granicę od 24 lutego 2022 r., a tym samym nie mogą kontynuować leczenia w Ukrainie. Konsultanci NFZ skierują pacjentów do odpowiednich ośrodków na terenie Polski, w których będą mogli kontynuować leczenie onkologiczne.

Więcej informacji na temat pomocy udzielanej pacjentom z Ukrainy przez Centrum Onkologii w Bydgoszczy można uzyskać pod numerem telefonu: 52 374 39 51. Zapytania można także kierować na adres e-mail: bop@co.bydgoszcz.pl

ПРАВА ПАЦІЄНТА

Kontakt

Call Center (52) 374 31 10

    Masz pytania? Skorzystaj z formularza

    *Obowiązkowe