Dodatkowe informacje

Parking

Pacjenci mają dostęp do bezpłatnych parkingów znajdujących się przy wejściu do budynku głównego, Polikliniki i Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu.

Parking strzeżony zlokalizowany jest od strony wjazdu do Izby Przyjęć. Pierwsze 45 minut jest bezpłatne. Po upłynięciu tego czasu naliczana jest opłata. Koszt jednej godziny wynosi 5zł.


Hotel

Hotel POZYTON znajdujący się w pobliżu Centrum Onkologii, powstał z myślą o pacjentach i ich rodzinach. Dysponuje 29 pokojami jednoosobowymi oraz 27 pokojami dwuosobowymi. Część pokoi przystosowana jest do obsługi osób niepełnosprawnych.

Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 14:00 w dniu przyjazdu, a kończy się o godz. 12:00 dnia następnego. Recepcja hotelowa czynna jest przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Na poziomie -1 Hotelu, znajduje się Restauracja, otwarta w godz. 7:30-22:00. W Restauracji znajdują się dwie sale: restauracyjna i barowa. W godzinach rannych serwowane są śniadania, następnie lunche, a popołudniu można skorzystać z oferty à la carte, czy też zorganizować kameralną imprezę okolicznościową.

Dla Gości hotelowych udostępniony jest parking strzeżony, a dodatkowo w trosce o komfort pobytu, w Hotelu i jego otoczeniu, zainstalowano system monitoringu, który czuwa nad bezpieczeństwem.

Zgodnie z zapisami Ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych, gdy ogólny stan pacjenta podczas procesu leczenia nie wymaga, całodobowej opieki medycznej, szpital może na wniosek pacjenta zakwaterować go w hotelu. Pacjenci Centrum Onkologii posiadający skierowanie od lekarza prowadzącego, na czas leczenia mają zapewniony bezpłatny nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w Hotelu POZYTON. Są to pacjenci Zakładu Radioterapii oraz Zakładu Brachyterapii. Dodatkowo pacjenci Zakładu Medycyny Nuklearnej spoza Województwa Kujawsko-Pomorskiego, mają zapewniony bezpłatny nocleg w Hotelu POZYTON na dobę przed wykonywanym badaniem.

Centrum Onkologii współpracuje z innymi hotelami w Bydgoszczy i we Włocławku, w których świadczone są usługi noclegowe dla pacjentów. W Hotelach tych, dbamy o jak najwyższy standard, zapewniając pacjentom bezpłatny nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją oraz transport, na czas wykonywania procedury medycznej z hotelu do Centrum Onkologii i z powrotem.


Mini pasaż handlowy

W wejściu głównym do szpitala znajduje się mini pasaż handlowy, w którym pacjenci znajdą najbardziej potrzebne dla siebie artykuły. Na poziomie – 1 jest bufet.

Kiosk

Godziny otwarcia:
poniedziałek – czwartek: 6.30 – 16.00
piątek: 6.30 – 15.00
sobota – niedziela: zamknięte

Kwiaciarnia

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8.00 – 16.00
sobota – niedziela: zamknięte

Bufet Patio

Bufet Patio znajduje się na niskim parterze. Otwarty: codziennie od 7.30 do 14.00


Bezpłatna telewizja i WiFi

W Centrum Onkologii znajdują się jedno oraz trzyosobowe sale chorych każda z oddzielną łazienką, bezpłatną telewizją i wifi. W wejściu do szpitala znajduje się mini pasaż handlowy, w którym pacjenci mogą znaleźć najbardziej potrzebne dla siebie artykuły.


Palenie na terenie szpitala

Przypominamy, że w kompleksie Centrum Onkologii w Bydgoszczy obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów i wyrobów tytoniowych. Ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych precyzuje, że palenia papierosów zabrania się „na terenie zakładów leczniczych i w pomieszczeniach innych obiektów, w których są udzielane świadczenia medyczne”. Zakaz dotyczy zarówno pacjentów, pracowników, jak i osób odwiedzających zarówno w budynkach, jak i w ich sąsiedztwie.


Opieka duszpasterska

Każdy pacjent może zgłosić chęć rozmowy z kapelanem personelowi medycznemu. Wizyta ta zostanie umówiona indywidualnie.

Kaplica Centrum Onkologii jest zlokalizowana na I piętrze w Zespole Wsparcia Duchowego. Jest otwarta codziennie od godz. 8.00 do 16.00

Porządek mszy św.:

 • Msza święta w kaplicy jest sprawowana od wtorku do piątku o godzinie 14.30.
 • W sobotę, niedzielę i święta nabożeństwo będzie odprawiane o godzinie 11.00.

Przechowywanie zwłok

Rodzina zmarłego nie ponosi opłat za przechowywanie zwłok przez okres do 72 godzin od momentu zgonu pacjenta. Po upływie 72 godzin opłatę ponosi rodzina zgodnie z obowiązującym cennikiem zakładu pogrzebowego.


Zasady składania skarg i wniosków

Skargi i wnioski w Centrum Onkologii mogą zostać złożone:

 • pocztą elektroniczną: co@co.bydgoszcz.pl
 • faxem: 52 374 33 01
 • listownie na adres: ul. Romanowskiej 2, 85-796 Bydgoszcz
 • pisemnie w siedzibie Centrum w kancelarii na formularzu (pobierz)
 • telefonicznie pod nr 52 374 32 03

Termin rozpatrzenia skargi/wniosku wynosi 10 dni roboczych.

Dyrektor Centrum Onkologii przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy czwartek w godz. 13.00 – 14.00 po wcześniejszym umówieniu spotkania (tel. 52 374 32 00).

Do Pełnomocnika Dyrektora ds. Praw Pacjenta w sprawach skarg i wniosków można zgłosić się w każdy wtorek i czwartek w godzinach  800-1200 oraz w środę w godzinach  1000-1400. W celu umówienia spotkania należy telefonować pod nr: 52/374-34-69.

Kontakt

Call Center (52) 374 31 10

  Masz pytania? Skorzystaj z formularza

  *Obowiązkowe