da Vinci

Robot da Vinci
Robot da Vinci

W Centrum Onkologii w Bydgoszczy od końca października 2022 roku wykonywane są zabiegi przy pomocy certyfikowanego robota da Vinci. To zaawansowane technologicznie urządzenie umożliwiające przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych m.in. prostaty.

Chirurgia robotowa Da Vinci to najnowocześniejsza procedura zabiegowa, w której konwencjonalna technika laparoskopowa jest połączona z precyzyjną technologią robotyczną. Cztery ramiona robotyczne sterowane przez lekarza z konsoli oraz trójwymiarowy obraz obszaru chirurgicznego to jego niewątpliwe atuty. System robotyczny da Vinci ma taką samą zdolność ruchu jak ludzki nadgarstek. Konstrukcja zapewnia chirurgowi lepszy zakres ruchu i zręczność. Filtr drżenia eliminuje wszelkie niekontrolowane ruchy powstałe w rękach chirurga. Robot da Vinci pozwala na wykonywanie zabiegów w trudno dostępnych miejscach z nieosiągalną dla innych technik dokładnością, minimalizując jednocześnie uraz operacyjny i utratę krwi. 

Robotyzacja w medycynie jest już faktem i jedyną drogą by sprostać wyzwaniom rosnącej liczby pacjentów, która w ciągu najbliższych 10 lat może zwiększyć się nawet o 30 proc. Rocznie w naszym ośrodku jest wykonywanych 250 operacji nowotworu gruczołu krokowego. To najwięcej w kraju. Dzięki robotowi liczba tego typu zabiegów jeszcze wzrośnie. Dla chorych operacja przy pomocy robota da Vinci oznacza szereg korzyści wynikających z jego ogromnej precyzji. Lepsze pole widzenia dla operatora zapewnia trójwymiarowy obraz oraz ograniczenie drżenia, to wszystko wpływa na minimalizację ryzyka powikłań nietrzymania moczu, czy problemów z potencją. Skrócony zostaje czas rekonwalescencji i hospitalizacji. Pacjenci, u których wykonano zabieg robotem da Vinci po trzech dniach mogą zostać wypisani do domu.

Korzyści z zabiegów w asyście robota da Vinci:

  • Mniejszy ból po operacji
  • Minimalne lub brak blizn
  • Krótszy pobyt w szpitalu
  • Szybsze odzyskiwanie
  • Mniejsza utrata krwi

Lista placówek w Polsce, w których przeprowadzane są operacje z użyciem autoryzowanych systemów robotycznych da Vinci.

Operacja przy asyście robota da Vinci

Kontakt

Call Center (52) 374 31 10

    Masz pytania? Skorzystaj z formularza

    *Obowiązkowe