II Kujawsko-Pomorskie Spotkania Urologiczno-Onkologiczne
Zapraszamy do udziału w II Kujawsko-Pomorskich Spotkaniach Urologiczno-Onkologicznych, które odbędą się 14 grudnia 2024 roku w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Organizatorem wydarzenia są: Centrum Onkologii w Bydgoszczy oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Tematem konferencji są nowotwory urologiczne, które stanowią około 25% wszystkich przypadków raka. Na podium wśród tych chorób znajduje się rak gruczołu krokowego, który obok raka płuc i jelita grubego pozostaje jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych u mężczyzn. Ważną częścią spotkania będą też zagadnienia dotyczące raka pęcherza moczowego, raka nerki oraz mniej powszechnego raka jądra.
Dlaczego temat nowotworów urologicznych jest tak ważny?
Zachorowalność na nowotwory urologiczne rośnie w związku z nieuchronnymi procesami starzenia się społeczeństwa, narażeniem na czynniki środowiskowe oraz zmniejszoną aktywnością fizyczną. Brak świadomości ekologicznej w ostatnich dziesięcioleciach XX wieku, niewłaściwe normy w przemyśle chemicznym oraz emisja szkodliwych substancji, doprowadziły po latach do wzrostu liczby przypadków raka pęcherza moczowego oraz nerki. Czynnikami ryzyka wystąpienia tych nowotworów jest także - tak powszechna- niezdrowa dieta, nadwaga, palenie papierosów oraz nadużywanie alkoholu.
Nowotwory urologiczne coraz większym wzywaniem
Po listopadowej kampanii „Movember”, która propaguje wiedzę na temat profilaktyki męskich nowotworów, II Kujawsko-Pomorskie Spotkania Urologiczno-Onkologiczne koncentrują się na kolejnych etapach walki z rakiem - na diagnostyce i leczeniu nowotworów urologicznych, na które choruje coraz więcej osób. To wyzwanie dla lekarzy, szpitali i całego systemu ochrony zdrowia, podobnie jak rozwój nowoczesnych technologii, postęp w diagnostyce i coraz większy zakres opcji terapeutycznych.
W spotkaniu wezmą udział uznani naukowcy, specjaliści z różnych dziedzin medycyny, którzy rozmawiać będą o diagnostyce i leczeniu nowotworów urologicznych, z wykorzystaniem m.in. radioterapii adaptacyjnej, zabiegów robotycznych, leczenia systemowego, nowoczesnych technologii molekularnych, immunoterapii i terapii celowanych.
Będzie też okazja do dyskusji o współczesnych wyzwaniach uroonkologii i znaczeniu interdyscyplinarności w leczeniu onkologicznym, gdzie sekwencja metod diagnostycznych i terapeutycznych zapewnia optymalne wyniki leczenia.
Przyjdź! Warto!
Jak podkreśla koordynator Oddziału Klinicznego Onkologii i współorganizator wydarzenia, prof. Krzysztof Koper, który jest obok prof. Jana Adamowicza przewodniczącym Komitetu Naukowego i Organizacyjnego konferencji:
„Nasza konferencja to miejsce, gdzie łączymy najnowszą wiedzę z praktyką kliniczną. Nowoczesne metody leczenia, takie jak immunoterapia nowej generacji czy leki celowane molekularnie, ale także zabiegi robotyczne i radioterapia adaptacyjna, pozwalają coraz skuteczniej walczyć z rakiem i poprawiać komfort życia pacjentów.”
Organizatorzy zapewniają, że tematyka konferencji będzie szczególnie interesująca zarówno dla lekarzy onkologów, urologów, radioterapeutów, jak i studentów medycyny oraz innych specjalistów ochrony zdrowia.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!
Szczegóły:
https://www.jmjbiznes.pl/k/II-Kujawsko-Pomorskie-Spotkania-Onkologiczno-Urologicznec