18 sierpnia 2022

Centrum Onkologii w Bydgoszczy liderem w diagnostyce patomorfologicznej

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy jako pierwsze w kraju uzyskało akredytację Ministra Zdrowia w zakresie działalności Zakładu Patologii Nowotworów i Patomorfologii.

W naszym Zakładzie są ustalane rozpoznania chorób nowotworowych, co w dalszych etapach determinuje rodzaj i zakres zastosowanego leczenia.

Świadomi tego, jak ważna dla Pacjenta jest właściwa i szybka diagnoza, nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje i usprawniamy nasze działania.  

Na początku czerwca tego roku poddaliśmy jako pierwsza placówka w Polsce kompleksowemu audytowi realizowanemu przez Ministerstwo Zdrowia. W tym czasie eksperci z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oceniali jakość i zgodność naszych działań z najnowszymi standardami. Ocenie podlegał cały proces od otrzymania materiału do postawienia rozpoznania.

W wyniku dokonanej oceny punktowej Centrum otrzymało 95% możliwej do uzyskania liczby punktów w zakresie standardów akredytacyjnych określonych obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 18 stycznia 2010 r. w sprawie standardów akredytacyjnych w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych oraz funkcjonowania szpitali (Dz. Urz. MZ. z 2021 r. poz. 75). 

 Certyfikat akredytacji stanowi zwieńczenie wytężonej pracy i przygotowań całego Zespołu w ciągu ostatnich dwóch lat i potwierdza najwyższą jakość i wiarygodność wykonywanych badań niezbędnych w procesie diagnozowania i leczenia pacjenta.

Kontakt

Call Center (52) 374 31 10

    Masz pytania? Skorzystaj z formularza

    *Obowiązkowe