8 lutego 2019

Dieta a skuteczne leczenie

O tym jak prawidłowo odżywiać pacjentów chorych onkologicznie dyskutowano dzisiaj podczas V Sympozjum poświęconego „Terapii żywieniowej w onkologii” zorganizowanego w Innowacyjnym Forum Medycznym. W konferencji uczestniczyli specjaliści z całego kraju m.in. Krakowa, Warszawy i Gdańska. Organizatorem był dr n. med. Michał Jankowski z Oddziału Klinicznego Chirurgii Onkologicznej Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Sympozjum "Terapia żywieniowa w onkologii"to wspaniała okazji do wymiany doświadczeń oraz spójnego zebrania wiedzy. W tym roku spotkanie koncentrowało się głównie na tematach związanych bezpośrednio z terapią i opieką żywieniową chorych. Stąd zaplanowane panele zostały poświęcone m.in. kwalifikacji do pozajelitowego żywienia domowego, stosowaniu emulsji tłuszczowych u chorych onkologicznie w żywieniu pozajelitowym, czy modyfikacji diety w przypadku zaburzeń odżywienia w trakcie leczenia systemowego.

O tym jak uzyskać dodatkowe wsparcie oraz w jaki sposób pomóc osobom zmagających się z chorobą nowotworową informowali członkowie Fundacji „Centrum Wsparcia Onkologicznego – Fundacja Prof. Janusza Kowalewskiego”. Więcej nt. Fundacji można przeczytać na stronie.

Kontakt

Call Center (52) 374 31 10

    Masz pytania? Skorzystaj z formularza

    *Obowiązkowe