25 listopada 2022

Jesteśmy Liderem Zarządzania

Centrum Onkologii w Bydgoszczy zostało laureatem konkursu "Liderzy zarządzania - najlepiej zarządzane szpitale według BFF Banking Group". Jest to jedyny taki ranking w kraju, który koncentruje się na sytuacji finansowej szpitala. Wczoraj w Łodzi nagrodę odebrała Dyrektor ds. Ekonomicznych mgr Anna Kasprowicz.

W siódmej edycji zestawienia na czołowych miejscach znalazły się szpitale, które mimo wszechobecnego kryzysu dobrze radzą sobie z gospodarowaniem finansami. Jak podkreśla prof. dr hab. n. med. Janusz Kowalewski na sukces składa się wiele czynników. Są to dobrze wynegocjowane umowy z NFZ, dysponowaniem właściwym sprzętem medycznym, zatrudnienie wykwalifikowanego personelu. Kluczowe jest także utrzymanie w sprawności elektroenergetycznej infrastruktury oraz bezpieczeństwo danych generowanych w szpitalu.

Zestawienie docenia jednostki publiczne, które wykazują się wysoką jakością opieki medycznej, idącą w parze z efektywnością ekonomiczną. Jego celem jest promocja najlepszych praktyk w publicznej służbie zdrowia oraz sprawdzenie, które szpitale osiągają najlepsze wyniki zarządcze.

Zestawienie zostało objęte honorowym patronatem rzecznika praw pacjenta. Organizatorami są BFF Banking Group we współpracy z dziennikiem "Rzeczpospolita". Partnerzy instytucjonalni Polska Federacja Szpitali oraz Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych.

czytaj więcej

Kontakt

Call Center (52) 374 31 10

    Masz pytania? Skorzystaj z formularza

    *Obowiązkowe