30 października 2018

Konferencja Rak Odbytnicy już za nami

Po raz VIII w Bydgoszczy została zorganizowana konferencja naukowo-szkoleniowa poświęcona rakowi odbytnicy.

Konferencja odbyła się 26-27 października 2018r. w salach Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu przy Centrum Onkologii. Równolegle zorganizowano II Konferencję nt. Innowacyjności w Technikach Leczenia Onkologicznego.

Zanim nastąpiło oficjalne otwarcie konferencji na salach operacyjnych w Centrum Onkologii odbyły się warsztaty laparoskopowe. Ich transmisję uczestnicy sympozjum mogli oglądać na żywo w sali wykładowej Innowacyjnego Forum Medycznego. Po warsztatach zorganizowano spotkanie badaczy, sesję edukacyjną poświęconą „Kwalifikacji do leczenia chorego z rakiem odbytnicy” oraz sesja prac oryginalnych.

O godz. 14.00 prof. dr  hab. n. med. Janusz Kowalewski Dyrektor Centrum Onkologii otworzył konferencję, życząc jej uczestnikom niezapomnianych wrażeń naukowych.

Mimo, że sympozjum nt. raka odbytnicy odbyło się po raz ósmy nie zabrakło nowych, ciekawych tematów do dyskusji. Rozmawiano m.in. o innowacjach w technikach leczenia onkologicznego oraz o leczeniu organooszczędzającym.

Jak co roku konferencja ściągnęła do Bydgoszczy najwybitniejszych specjalistów z różnych dziedzin z całego kraju.

Przewodniczącym Komitetu Naukowego był prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski Koordynator Oddziału Klinicznego Chirurgii Onkologicznej w Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Kontakt

Call Center (52) 374 31 10

    Masz pytania? Skorzystaj z formularza

    *Obowiązkowe