17 października 2023

„Portrety Polskiej Medycyny”

prof. Janusz Kowalewski został wyróżniony przez magazyn i portal Rynek Zdrowia za utworzenie w Centrum Onkologii w Bydgoszczy ośrodka kompleksowej diagnostyki i leczenia raka płuca LCC. "Portrety Polskiej Medycyny" to prestiżowa nagroda w branży medycznej wyróżniająca wybitnych lekarzy, menadżerów ochrony zdrowia oraz innowacyjne techniki leczenia.

Zwieńczeniem pierwszego dnia Forum Rynku Zdrowia była wieczorna gala, podczas której uhonorowani zostali laureaci 17. edycji Portretów Polskiej Medycyny. Laureatów wybrała Kapituła, składająca się z 26. osób, w tym zwycięzców nagrodzonych Portretami Polskiej Medycyny z poprzednich lat, przedstawicieli różnych sektorów ochrony zdrowia oraz przedstawicieli redakcji Rynku Zdrowia.

W tym roku Jury przyznało ex aequo dwa Portrety Polskiej Medycyny w kategorii Menedżer Rynku Zdrowia dla dr hab. n. med. Tomasza Stefaniaka za wprowadzenie w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku systemu monitoringu zdarzeń niepożądanych oraz wiceministra zdrowia Macieja Miłkowskiego za merytoryczne prowadzenie dialogu dotyczącego polityki lekowej i refundacyjnej. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał dyrektor naszego Centrum Onkologii prof. Janusz Kowalewski za utworzenie pierwszego w Polsce Europejskiego Centrum Leczenia Raka Płuca LCC. Certyfikat Lung Cancer Centre jest ukoronowaniem wieloletnich starań o to, by pacjenci onkologiczni byli leczeni kompleksowo w jednym miejscu i pod opieką najlepszych specjalistów.

Kontakt

Call Center (52) 374 31 10

    Masz pytania? Skorzystaj z formularza

    *Obowiązkowe