3 września 2019

Radiofarmacja w ujęciu interdyscyplinarnym

III Międzynarodowa Konferencja Radiofarmaceutyczna to wydarzenie skupiające specjalistów z dziedziny radiologii: lekarzy, radiofarmaceutów i fizyków medycznych, zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności i poszerzaniem wiedzy w międzynarodowym gronie. Zapraszamy do Bydgoszczy w dniach: 26-27 września 2019r.

Podczas trzech sesji konferencyjnych swoje wystąpienia zaprezentuje 10 zaproszonych naukowców, w tym 4 gości z zagranicy. Dr hab. Katherine Gagnon ze Szwecji przedstawi wykład: Cyclotron production of 68Ga and 99Tc, prof. Raisa Krasikova z Rosji zajmie się natomiast tematem:  Nucleophilic synthesis of 18F-labelled aromatic amino acids via Cu-mediated fluorinations. Profesor Alfred Morgenstern skupi się na leczeniu raka prostaty przy pomocy radiofarmacji, natomiast prof. dr Hans J. Wester opowie o nowych rozwiązaniach w PSMA. Wśród tematów wykładów znalazły się także peptydy znakowane izotopami i nowe metale w radiofarmacji.

Jeden z piątkowych paneli zakończy dyskusja z udziałem Konsultanta Krajowego ds. Medycyny Nuklearnej oraz przedstawicieli Narodowego Centrum Badań Jądrowych i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego o perspektywach rozwoju radiofarmacji w Polsce w świetle różnorodnych rozwiązań w krajach UE. W programie znalazł się także osobny panel skierowany do technologów medycyny nuklearnej i pielęgniarek z wykładami na temat diagnostyki radioizotopowej i obrazowej oraz narzędzi służących graficznej prezentacji danych, czy ocenie ilościowej.

Do udziału w Konferencji zapraszamy radiofarmaceutów, techników i lekarzy – m. in. przedstawicieli szpitali, uczelni, ośrodków naukowych, instytutów onkologicznych z całego kraju. W czwartek wieczorem odbędzie się Branżowy Wieczór Integracyjny, gdzie w nieformalnej atmosferze będzie można kontynuować dyskusje rozpoczęte podczas sesji konferencyjnych.

Organizatorami merytorycznymi wydarzenia są Polskie Towarzystwo Medycyny Nuklearnej, Zakład Chemii Farmaceutycznej, Analizy Leków i Radiofarmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Zakład Medycyny Nuklearnej Centrum Onkologii w Bydgoszczy oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych
w Świerku. Za organizację logistyki wydarzenia odpowiada firma Interservis Sp. z o. o.

Program: radiofarmacja.syskonf.pl

Kiedy: 26-27.09.2019

Gdzie: Focus Premium Hotel Pod Orłem, Bydgoszcz

Zgłoszenia: do 9.09.2019 przez formularz na stronie

Fee: 200 zł

Kontakt

Call Center (52) 374 31 10

    Masz pytania? Skorzystaj z formularza

    *Obowiązkowe