17 listopada 2021

Reakcja jądrowa

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji społecznej poświęconej profilaktyce nowotworów męskich „Gra dla jaj”. Jej zwieńczeniem będzie mecz piłki halowej, który odbędzie się 26 listopada 2021 r. o godz. 18:00 w Hali Sportowo Widowiskowej „Immobile Łuczniczka” w Bydgoszczy.

Głównym celem akcji jest zachęcenie mężczyzn do badań profilaktycznych, a także budowanie świadomości w zakresie leczenia raka prostaty i innych nowotworów męskich. Ze statystyk wynika, że w Europie, w tym w Polsce, nowotwory są drugą po chorobach układu krążenia przyczyną zgonów. Nowotwory jąder i prostaty są najczęściej występującymi u mężczyzn nowotworami, wcześnie wykryte mogą być skutecznie leczone, mimo to temat pozostaje tabu.

Właśnie dlatego tak ważne jest mówienie o nowotworach męskich, odczarowywanie tego trudnego tematu i zachęcanie panów do badań profilaktycznych. W ramach akcji „Gra dla jaj” został zaplanowany cykl redakcyjny poświęcony męskim nowotworom, ich objawom, leczeniu, przede wszystkim zaś profilaktyce i regularnym badaniom, które mogą ocalić życie. Zwieńczeniem kampanii informacyjnej będzie mecz piłki nożnej, w którym udział wezmą przedstawiciele władz województwa kujawsko-pomorskiego (Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Miasta Bydgoszczy), redakcji Expressu Bydgoskiego, Gazety Pomorskiej oraz Nowości - Dziennika Toruńskiego, a także osoby ze świata biznesu i sportowcy z naszego regionu m.in. Iga Baumgart, Piotr Lisek, Wiktor Przyjemski, Emil Sajfutdinow.

Przedsięwzięcie zostanie sfinansowane przez firmy z regionu. Organizatorem akcji jest Polska Press Grupa, Oddział w Bydgoszczy, wydawca Expressu Bydgoskiego, Gazety Pomorskiej oraz Nowości - Dziennika Toruńskiego. Akcję wspiera Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy.

Kontakt

Call Center (52) 374 31 10

    Masz pytania? Skorzystaj z formularza

    *Obowiązkowe