30 sierpnia 2023

Tak dla ekologii

Wczoraj Centrum Onkologii w Bydgoszczy podpisało umowę opiewającą na kwotę bliską 10 mln złotych z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pieniądze zostaną przeznaczone na „Poprawę efektywności energetycznej Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy”. Co to w rzeczywistości oznacza? Niższe rachunki za prąd i ogrzewanie, a co za tym idzie więcej oszczędności dla szpitala. Zaoszczędzone środki będą mogły zostać przeznaczone na leczenie pacjentów, zakup nowej aparatury medycznej i diagnostycznej, czy na leki.

Centrum Onkologii w Bydgoszczy od lat realizuje wszelkie przedsięwzięcia mające na celu ochronę środowiska. Obecnie realizujemy projekt, który polega na wymianie oświetlenia na ledowe w całym obiekcie, na ociepleniu stropodachu i dachów na budynkach diagnostycznych, wymianie drzwi i okien, ociepleniu ścian tych budynków, a także na modernizacji całego systemu sterowania ciepłem w szpitalu. Projekt będzie realizowany etapami. W planach jest zainstalowanie 3 sieci fotowoltaicznych.

Prace związane z realizacją projektu potrwają około dwóch lat. Umowę w tej sprawie podpisali wiceprezes Funduszu Artur Michalski i dyrektor Centrum Onkologii prof. Janusz Kowalewski.

Kontakt

Call Center (52) 374 31 10

    Masz pytania? Skorzystaj z formularza

    *Obowiązkowe