1 grudnia 2021

„Zagrali dla jaj”

W miniony piątek sportowcy, biznesmeni, włodarze województwa i miasta namawiali mężczyzn do badań profilaktycznych w kierunku wykrywania nowotwo­rów prostaty i jąder. W bydgoskiej Łuczniczce został zorganizowany mecz charytatywny promujący ideę badań profilaktycznych.

Województwo kujawsko-pomorskie znajduje się w czołówce pod względem zachorowalności na nowotwory prostaty. Mamy bardzo dobrych specjalistów, a mimo tego wiedziemy niechlubny prym. Problem w tym, że mężczyźni nie chcą się badać. Stąd pojawił się pomysł na promocję badań profilaktycznych. W akcję zaangażowali się m.in. lekkoatleci Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski, pięściarz Krzysztof „Diablo" Włodarczyk, żuż­lowcy Emil Sajfutdinow i Wiktor Przyjemski, kolarz Wojciech Pszczolarski, dziennikarz i ko­mentator Marcin Feddek, dzien­nikarze mediów lokalnych. Byli również samorządowcy czy przedstawiciele lokalnego biz­nesu.

Na potrzeby eventu został zorganizowany specjalny punkt Centrum Onkologii w Bydgoszczy, w którym można było zmierzyć poziom glukozy we krwi, ciśnienie i zapisać się na badania.

Diabły - Byki 3:7 i Diabły - Byki 5:3 Takimi wynikami zakończyły się pokazowe mecze piłki nożnej, z udziałem gwiazd sportu, przed­stawicieli lokalnej polityki i biz­nesu, dziennikarzy. W bramce drużyny Byków stanął dyrektor Centrum Onkologii prof. Janusz Kowalewski, który przy każdej okazji podkreśla, jak ważna jest profilaktyka w prewencji chorób nowotworowych.

Organizatorem akcji jest Polska Press Grupa, Oddział w Bydgoszczy, wydawca Expressu Bydgoskiego, Gazety Pomorskiej oraz Nowości – Dziennika Toruńskiego. Akcję wspiera Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy.

Kontakt

Call Center (52) 374 31 10

    Masz pytania? Skorzystaj z formularza

    *Obowiązkowe